Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

   

Facebook  

   

Jesień 2017 powitaliśmy w gorących rytmach, wygrywanych na afrykańskich bębnach djembe. Przeprowadziliśmy cykl warsztatów dla młodzieży, na którym uczestnicy zapoznali się z podstawami gry na djembe, poznali podstawowe rytmy i co najważniesze - zintegrowali się i poznali magiczną moc współdziałania, dzięki wspólnemu muzykowaniu.

Początek roku szkolnego, dzieci po wakacjach wracają do szkto dla niektórych uczniów radość z ponownego spotkania z koleżankami i kolegami z klasy, dla innych, a także dla wielu rodziców okres bardzo stresujący. Szczególnie tych, którzy zaczynają lub kończą pewien etap nauki. O ból brzucha i kołatanie serca przyprawia pytanie: jak to będzie w tym roku? Gdyby podpytać rodziców, jak sobie radzą w tej sytuacji, z pewnością usłyszelibyśmy jak przestrzegają dziecko w stylu: „w tym roku MUSISZ się wziąć do nauki!“ A nauczyciele? Wcale nie jesteśmy w tej dziedzinie lepsi... Wszak wszystkim zależy na sukcesie! Co zatem zrobić, aby początek roku przejść bezboleśnie, bez ściśniętego z nerwów żołądka?

 

Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.

Paulo Coelho

 

 

Kontakt człowieka ze światem odbywa się poprzez ciało ludzkie. A ciało w połączeniu z ruchem i rytmem zrodziło taniec. Tańce w różnych systemach wychowania spełniają nie tylko rolę kształtującą w sensie fizycznym, lecz uczą również współżycia towarzyskiego, wyrabiają estetykę i elegancję ruchu.

Taniec daje możliwość ruchowego wyżycia się współczesnemu człowiekowi, poprawiając tym samym jego samopoczucie, kondycję, sprawność ruchową. Stanowi więc ważną formę organizacji czasu wolnego.

„Maksymalna wydajność zaczyna się w umyśle…”

Pat Hickley

 

EEG Biofeedback to naukowa metoda trenowania umysłu, oparta na wyspecjalizowanej technice komputerowej. Umożliwia poprawę funkcji umysłowych oraz terapię zaburzeń pracy mózgu.

EEG Biofeedback jest naukową metodą terapeutyczną wpisaną do Międzynarodowego Spisu Procedur Medycznych, która leczy choroby i zaburzenia psychoneurologiczne. Ową terapię wykorzystuje się w klinikach i przychodniach, specjalistycznych gabinetach neurologicznych, na Uniwersytetach Medycznych, w specjalistycznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, w Centrach Diagnozy Terapii ADHD i w ośrodkach Polskiego Towarzystwa ADHD na terenie całego kraju jak również w szkołach z klasami integracyjnymi. Metoda ta coraz częściej jest wdrażana w Poradniach Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz w gabinetach logopedyczno-pedagogicznych. Metoda należy do interdyscyplinarnych i posługują się nią lekarze, psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, rehabilitanci i inni specjaliści. Jest metodą pozbawioną działań ubocznych i całkowicie bezpieczną, bowiem jest sposobem uczenia się własnych fal mózgowych.

 

 

 

Muzykoterapia Holistyczna (od gr. holos - całość) to wciąż mało znana w Polsce metoda pracy z dźwiękiem, zmierzająca do harmonizowania poszczególnych aspektów funkcjonowania człowieka. W odróżnieniu od innych metod opiera się na żywej muzyce, wykorzystującej instrumenty ludowe i etniczne z naturalnym strojem (instrumenty niestrojone) oraz naturalne techniki śpiewu (śpiew improwizowany, alikwotyczny, wibracyjny, intuicyjny). 

   
Copyright © 2021 Duży Niebieski Dom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.