Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

   

Facebook  

   

Witamy na stronie Stowarzyszenia Duży Niebieski Dom

 

   
  • Aspies For Freedom

  • ,,Każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą w rozwoju”

  • Pomoce stosowane w metodzie Montessori

  • Wytańcz sobie zdrowie!

Design by Za studio
   

 

 
 

DUŻY NIEBIESKI DOM – AKCJA 1%

 

 

 

Niegrzeczne”, „nieśmiałe”, „niezbyt zdolne”, czasem „niezdarne” lub „nadpobudliwe”... dziecko funkcjonujące często na marginesie grupy, mające trudności ze znalezieniem kolegów, utrzymaniem dobrych relacji z innymi, niejednokrotnie zmagające się ze specyficznymi trudnościami w nauce – tak na co dzień określane są przez swoje otoczenie dzieci o niestandardowych potrzebach edukacyjnych. Różnorodne formy autyzmu, nadpobudliwości, zaburzeń integracji sensoryczej, dyspraksja i dysleksja, albo zwyczajna nieśmiałość, wrażliwość, poczucie odmienności – to przyczyny, przez które dzieci te są obwiniane o swoje porażki i trudności, nierozumiane przez dorosłych, izolowane przez rówieśników. To przyczyny, które uniemożliwiają im pełne korzystanie z dzieciństwa i ze sfer aktywności dostępnych ich rówieśnikom.

 

 

W 2014 roku, z inicjatywy rodziców i przy serdecznym wsparciu specjalistów oraz szeregu ludzi dobrej woli, powstało

 

Stowarzyszenie Pomocy Osobom o Niestandardowych Potrzebach Edukacyjnych

im. Alfiego Kohna

DUŻY NIEBIESKI DOM.

 

Organizacja stawia sobie za cel przede wszystkim wsparcie dzieci i rodziców, którym przyszło mierzyć się z trudnościami napotykanymi na drodze edukacji. Naszym dążeniem jest też szeroko rozumiane wyrównywanie szans edukacyjnych, rozwojowych i społecznych każdego dziecka oraz przeciwdziałanie dyskryminacji i wyłączaniu go z aktywności, które dostępne są jego równolatkom. W każdym napotkanym przypadku staramy się przede wszystkim dostrzec i wspomóc naturalny potencjał rozwojowy, który drzemie w każdym z nas.

 

Jeśli chcesz nam pomóc w działaniach, prosimy przekaż 1% swojego podatku na realizację zadań Dużego Niebieskiego Domu. Ten szlachetny gest nic Cię nie kosztuje, a jednocześnie poszerzasz grono osób, którym wrażliwość nie pozwala przejść obojętnie wobec tych wszystkich, którzy pozostawieni są sami sobie z trudnościami przerastającymi ich możliwości.

 

Numer KRS: 0000169865

 

Cel szczegółowy: Stowarzyszenie Duży Niebieski Dom

 

Dziękujemy Ci za Dar Serca!

 

Podopieczni Stowarzyszenia Duży Niebieski Dom

 

   
Copyright © 2021 Duży Niebieski Dom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.