Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

   

Facebook  

   

Witamy na stronie Stowarzyszenia Duży Niebieski Dom

 

   
  • Aspies For Freedom

  • ,,Każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą w rozwoju”

  • Pomoce stosowane w metodzie Montessori

  • Wytańcz sobie zdrowie!

Design by Za studio
   

Dlaczego Duży?

Nasz dom jest duży, by mógł pomieścić całą różnorodność osobowości, które zaistnieją w jego przestrzeni. Nie może w nim zabraknąć miejsca dla nikogo, kto zechce swoją indywidualnością wzbogacić naszą gromadę - nie mamy zamiaru godzić się z jakimikolwiek ograniczeniami w tym zakresie. Przeciwnie - przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu, etykietowaniu, stygmatyzacji oraz walka z wylkuczeniem społecznym należą do priorytetów naszej organizacji.

 

Dlaczego Niebieski?

Niebieski to kolor nieba, otwartej przestrzeni i życiodajnej wody. Jest to kolor nasycony symboliką, w której reprezentuje z jednej strony uduchowienie, spokój i czystość, a z drugiej dynamizm, powiew twórczości i płomień inspiracji. 

Niebieski jest kolorem intelektu i ma działanie kojące. Mocne błękity rozjaśniają myślenie, natomiast te mniej nasycone uspokajają umysł i wzmacniają koncentrację. Specjaliści od public relations nazywają go kolorem dobrej komunikacji.

Niebieski to także kolor przyjaźni, a podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Symbolika koloru obejmuje również oddanie, prawdę, duchowość i intuicję.

W psychologii barwa ta posiada swoiste znaczenia. Błękit zwyczajowo kojarzony jest ze spektrum autystycznym (coroczna akcja Niebieskie Światło dla Autyzmu), natomiast indygo - poprzez termin "dzieci indygo" i dzięki pracy  Lee Carroll & Jana Tober - ze specyfiką osób spod znaku ADHD.

 

Dlaczego Dom?

Dom jest miejscem, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie. To schronienie, do którego wracamy po dniu pełnym wrażeń, by zregenerować siły, by zająć się tym, co nas interesuje, pasjonuje, rozwija, daje zadowolenie z siebie i swojego życia, ale też po to, by w swobodnych i poufnych warunkach nawiązać kontakt ze swoim wnętrzem, swoimi myślami i emocjami. 

Dom to też miejsce, gdzie każdy powinien odnaleźć uważnego słuchacza, człowieka, który obdarzy nas zainteresowaniem, wesprze radą, lub choćby tym, że sam podzieli się z nami własną historią. Domownicy to naturalni towarzysze w naszych codziennych porażkach i sukcesach.

Będziemy wspólnie dążyć do tego, by każdy z nas mógł realizować swoje potrzeby, dla osobistej satysfakcji, ale też z korzyścią dla innych osób, w bezpiecznym, sprzyjającym temu otoczeniu oraz na miarę indywidualnych możliwości i posiadanych zasobów -  w naszym wspólnym Dużym Niebieskim Domu.

   
Copyright © 2021 Duży Niebieski Dom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.